Středoevropský pohár dorostu 2019

2.4.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Středoevropský pohár dorostu 2019

Na konci týdne se bude konat v Moravskoslezském kraji Středoevropský pohár dorostu (CEYOC).

Předchozí tři ročníky této akce proběhly v ČR (2016), Polsku (2017) a Maďarsku (2018), po třech letech tedy uvítáme dorostence opět v České republice. Účast je podstatně lepší než v loňském roce, na startu budou závodníci z 6 zemí, plný počet závodníků (6 v každé kategorii) nasazují HUN, GER, CZE a POL, poběží i 6 závodníků SLO a 8 AUT. Organizačně vše zajišťuje OOB TJ Baník Ostrava, centrem je Háj ve Slezsku.

Program začne v pátek sprintem, který proběhne v centru Ostravy v revitalizované oblasti bývalých železáren a těžebního komplexu uhlí (železárny nyní slouží jako muzeum, jako IQ park a zábavný komplex). Stavitel tratí Ondřej Vystavěl má k dispozici mapu od Zdeňka Janů v plochém terénu s řadou staveb a zpevněných ploch. V sobotu čeká závodníky klasika v Háji ve Slezsku (Ostrá hůrka), kde novou mapu připravili Martin Telecký, Miroslav Sikora a Bohumil Háj, závodníky čekají tratě (stavitel Jiří Vlach) ve středně kopcovitém terénu většinou s dobrou průběžností kde jsou zbytky po 2. světové válce (jámy a zákopy včetně zřícenin opevněných obranných linií), cca půl lesa je listnatý, půl jehličnatý, poslední o-mapa v tomto terénu byla v roce 1994. V neděli čekají štafety s centrem ve Smolkově, terén je podobný jako v závodě na klasické trati, ale v nižších pasážích přibudou vodoteče a vegetační prvky. Mapu připravili Bohumil Háj a Martin Telecký, tratě opět staví Jiří Vlach.

Do týmu České republiky nominoval trenér Marek Cahel závodníky podle výsledků závodu Jarního poháru v Hradci Králové. V nominaci jsou: D16 - Markéta Mulíčková, Barbora Smolková, Ema Bulířová, Karolína Hovořáková, Dorotea Tichá a Tereza Fejfarová; D18 - Michaela Dittrichová, Barbora Matějková, Anna Kochová, Kateřina Blažková, Jana Pekařová a Rozárka Vejražková; H16 - Lukáš Vitebský, Matyáš Štregl, Jakub Chaloupský, Martin Gajda, Oldřich Kohoutek a Filip Haas; H18 - Tomáš Janovský, Jan Gajda, Michal Švadlena, Milan Malačka, Lukáš Link a Sebastian Šafka. Český výběr má sraz už ve čtvrtek, před závody čeká závodníky krátké soustředění.

Web akce najdete zde.


« zpět