Sprint JEC ve Francii

27.9.2019 Petr Klimpl Převzato z Sekce OB

Sprint JEC ve Francii

Prvním závodem Juniorského evropúského poháru (JEC) byl sprint.

Sprint se běžel v městečku Ruoms, tratě vedly uličkami staré zástavby v obci.

Našim závodníkům se moc nedařilo. Nejlépe si v M18 (vyhrál Švéd Samuel Pihlström) vedl Sebastian Šafka, který obsadil 11. příčku (35. Metelka, 36. Janovský, 38. Gottstein, 49. Malačka, Gajda disk). V M20 skončil Jan Rusin na 40. místě (Roudný byl pro neoražení veřejné kontroly disk), vyhrál Nor Elias Jonsson. V dorostenkách byla první Britka Megan Keith, z našich nejlépe zaběhla na 13. místě Lucie Semíková (22. Pekařová, 27. Dittrichová, 33. Blažková, 34. Vandasová, 55. Martanová). V juniorkách obsadily Jana Peterová a Kateřina Grycová 36. a 40. místo (vyhrála Švýcarka Eline Gemperle).

M18 - length 3660 m, climb 40 m (79)
 1. Samuel PIHLSTRÖM          SWE   13:42
 2. Quentin ANDRIEUX          FRA   13:51  +0:09
 3. Søren Thrane ØDUM         DEN   13:55  +0:13
 3. Viktor SVENSK             SWE   13:55  +0:13
 5. Leo JOHANSSON             SWE   13:58  +0:16
 6. Francesco MARIANI         ITA   14:02  +0:20
11. Sebastian ŠAFKA           CZE   14:22  +0:40
35. Ondřej METELKA            CZE   15:14  +1:32
36. Tomáš JANOVSKÝ            CZE   15:15  +1:33
38. Jonáš GOTTSTEIN           CZE   15:23  +1:41
49. Milan MALAČKA             CZE   15:44  +2:02
M20 - length 3780 m, climb 45 m (62)
 1. Elias JONSSON             NOR   13:21
 2. Axel GRANQVIST            SWE   13:50  +0:29
 3. Fabian AEBERSOLD          SUI   13:55  +0:34
 3. Quentin MOULET            FRA   13:55  +0:34
 5. Guilhem ELIAS             FRA   14:01  +0:40
 6. Chamuel ZBINDEN           SUI   14:04  +0:43
40. Jan RUSIN                 CZE   16:11  +2:50
W18 - lengt 3130 m, climb 25 m (74)
 1. Megan KEITH               GBR   13:08
 2. Cécile CALANDRY           FRA   13:09  +0:01
 3. Csilla GÁRDONYI           HUN   13:11  +0:03
 4. Alva SONESSON             SWE   13:23  +0:15
 5. Hedvig Valbjørn GYDESEN   DEN   13:37  +0:29
 6. Hanna LUNDBERG            SWE   13:43  +0:35
13. Lucie SEMÍKOVÁ            CZE   14:26  +1:18
22. Jana PEKAŘOVÁ             CZE   15:03  +1:55
27. Michaela DITTRICHOVÁ      CZE   15:38  +2:30
33. Kateřina BLAŽKOVÁ         CZE   16:01  +2:53
34. Adéla VANDASOVÁ           CZE   16:07  +2:59
55. Elin MARTANOVÁ            CZE   18:32  +5:24
W20 - length 3460 m, climb 30 m (54)
 1. Eline GEMPERLE            SUI   14:53
 2. Grace MOLLOY              GBR   15:08  +0:15
 3. Elisa BERTOZZI            SUI   15:17  +0:24
 4. Katja BRÜTSCH             SUI   15:21  +0:28
 5. Agnes Kracht NØRGAARD     DEN   15:25  +0:32
 6. Anastasiya GRIGOREVA      RUS   15:26  +0:33
36. Jana PETEROVÁ             CZE   17:10  +2:17
40. Kateřina GRYCOVÁ          CZE   17:40  +2:47

Více na webu JEC.


« zpět